A) Ürün İade ve Değişim İşlemleri

zerafetonline.com adresinden satın aldığınız ürünleri iade etmek veya değiştirmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ürün İadesi:

1. Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14(ondört) iş günü içinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Ancak kampanyalı ürünlerde iade hakkınız bulunmamaktadır. Kampanyalı ürünlerimizde sadece değişim mevcuttur.

2. İade işlemi için ürünü kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, etiketi sökülmemiş ve orijinal durumunda olacak şekilde ambalajlayın.

3. İade etmek istediğiniz ürünle birlikte faturanın aslını da ekleyin.

4. İade formunu doldurun ve imzalayın veya web sitemizin iade sayfasını kullanın. Eğer üye olmadan satın aldıysanız https://zerafetonline.com/kolayiade linkine tıklayarak iade işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

5. İade gönderimi için herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek paketinizi gönderebilirsiniz. İade kargosu ücreti kullanıcıya aittir.

6. İade gönderiminiz depomuza ulaştığında, ürünler detaylı olarak incelenecek ve kabul edildiğinde iade işlemi gerçekleştirilecektir.

7. İade işleminiz onaylandığında e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

8. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın çalışma hızına bağlı olup genellikle 7-15 iş günü arasında gerçekleşir.

Değişim İşlemi:

1. Zerafetonline.com'dan satın aldığınız ürünleri mağazalarımızda değiştirebilirsiniz.

2. Ürünü değiştirmek istediğinizde, ürünle birlikte faturanın aslını da yanınızda bulundurun.

3. Değişim işlemi için Ümraniye Zerafet Mağazasına veya zerafetonline.com'a gidin ve istediğiniz ürünü seçin.

4. Seçtiğiniz ürünün fiyat farkı varsa ödemeyi tamamlayın veya ürününüzün fiyatından fazla ödeme yaptıysanız fark size iade edilecektir.

5. Değişime gelen ürünün ilk kargosu tarafımızca, birden çok değişim yapılan üründe kargo alıcı tarafından ödenmektedir.

Lütfen dikkat: İade veya değişim işlemlerinde faturasız kargo kabul edilmemektedir. İade işlemi için ürünü teslim aldıktan sonra 14 iş günü içinde yapmanız gerekmektedir. Ürünlerin kullanılmamış, kampanya ile satın alınmamış, etiketi sökülmemiş ve orijinal durumunda olması önemlidir. Türkiye dışından yapılan alışverişlerde iade ve değişim işlemi yapılamamaktadır.

İndirim, kampanya ve hediye çeki ile alınan ürünlerde iade bulunmamaktadır ve sadece değişim yapılmaktadır

İade ve değişim süreciyle ilgili daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

B) KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra ,Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade ,SATICI Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra ,Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

C) KAPIDAN ÖDEME İLE HAVALE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSÜDÜRÜ

Kapıdan ödeme ile Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) Havale veya EFT şeklinde yapılacaktır.

D) İPTAL PROSEDÜRÜ

Sipariş ettiğiniz ürünü ‘ Sipariş Takibi’ sayfasından ilgili siparişi/ürünü seçerek ‘ İptal’ seçeneğiyle online iptal yapabilirsiniz. Üreticiden doğrudan adresinize gönderilecek ürünlerde online sipariş iptali mümkün değildir. Bu kapsamda bir ürün aldıysanız ve ürününüz henüz kargoya teslim edilmediyse; iptal işlemi için ‘ İletişim’ sayfasından bildirimde bulunmanızı rica ederiz. Ürün iptalini gerçekleştirdiğinizde e-posta adresinize eş zamanlı bilgi mesajı gönderilir. Ancak ürünle birlikte promosyon, hediye ürün ya da kampanyalı ürün uygulaması mevcutsa, bu ürünlerin sipariş iptali gerçekleştirilemez. Bu durumda tüm siparişin iptal edilmesi gerekmektedir. ‘İptal’ seçeneği online olarak aşağıda belirtilen durumlarda uygulanabilir, diğer özel durumlar için ‘ İletişim’ sayfasından bildirimde bulunmanızı rica ederiz. • “Kredi Kartı Havale/EFT” ile ödemelerde, ürününüz henüz kargoya verilmemişse, (Ürün statüsü olarak; “Ödeme bekleniyor” veya “Siparişiniz Hazırlanıyor” açıklamaları görünür.) Daha fazla bilgi almak için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. Zerafetonline.com ekibi olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Teşekkür ederiz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR